به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : شنیده های بازار سرمایه 13-06-97

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

شنیده های بازار سرمایه 13-06-97

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 13 شهریور 1397
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
717

شنیده های بازار سرمایه 13-06-97

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

شپدیس

با افتتاح رسمی از فاز سوم پردیس؛ 5میلیون و 265هزار تن اوره و آمونیاک «شپدیس» وارد بازار می شود

خودرویی

قیمت خودرو در بازار تهران از ابتدای هفته جاری روند نزولی خود را آغاز کرده است. قیمت خودرو در بازار تهران پس از پشت سر گذاشتن یک هفته پرالتهاب، از آغاز هفته جاری روند نزولی به خود گرفته، به طوری که پراید 111 با کاهش 2 میلیون تومان نسبت به روز گذشته امروز در بازار تهران با قیمت 36 میلیون تومان معامله شد.

پالایشی ها

موج جدید در پالایشی ها / رشد شدید قیمت وکیوم باتوم پالایشگاه بندرعباس وکیوم باتوم پالایشگاه تهران در بورس کالا سبب ایجاد موج جدید تقاضا در گروه پالایشی شده است.

شفارا

کارگران پتروشیمی فارابی به دليل عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این مجتمع، برای پنجمین روز دست از کار کشیدند.

اين در حالي است كه پتروشيمي فارابي همچنان زيان ده است و با وجود اينكه هنوز محموله حدودا ٢ هزارتني دي اتيل هگزانول وارداتي پتروشيمي شازند در مخازن فارابي از پيش از نوروز ٩٧ ذخيره شده و هزينه اجاره آن ٢٤٠ ميليون تومان به صورت ماهانه است، اما بدهي هاي سنگين اين مجتمع هنوز پرداخت نشده است.

شکر

بر اساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار صادرات شکر ممنوع شده و به گمرکات ابلاغ شد.

خودرو

شیوا بیان کرد که حاشیه بازار فعلی خودرو کاذب است که استفاده از حاشیه بازار فعلی برای قیمت گذاری و فروش خودرو کار اشتباهی است، افزود: پیشنهاد شورای رقابت برای فروش خودرو که در جلسه (امروز؛ دوشنبه) مطرح می شود به این شرح است که فروش خودرو بر اساس شرایط انجام شود؛

1- به هرکس فقط یک خودرو و بر اساس شماره ملی فروخته شود.

2- سن خریدار بالای 18 سال باشد.

3- خریدار خودرو تا یکسال حق فروش خودرو را نداشته باشد.

فملی  ، بورس کالا  ، مس

معاون مالی شرکت ملی مس اعلام کرد: امروز مفتول و فردا کاتد این شرکت در بورس کالا عرضه می‌شود. محسن بازارنویی با اشاره به باز شدن سقف قیمتی برای معاملات مس در بورس کالا به تسنیم گفت: این دستورالعمل، حرکتی رو به جلو است و از این بابت باید از مسئولان تشکر کرد اما موافق انجام معاملات بر اساس ارز ثانویه هستیم. وی تاکید کرد: تنها راه نجات بازار مس، مبنا قرار گرفتن نرخ ارز ثانویه است علاوه بر این،خواهان آن هستیم که در قیمت محصولات عرضه شده در بورس کالا دخالتی نشود و نرخ ها براساس عرضه و تقاضا و شرایط بازار تعیین شود. اما دولت نگران این است که قیمت‌ها در بازار افزایش ناگهانی داشته باشد، این در حالی است که اکنون نیز کالاها در بازار آزاد به نرخ واقعی معامله می شود.

صنایع لبنی  ، قیمت

دبیر انجمن صنایع لبنی از قول مساعد وزارت صنعت برای تعیین سهیه تامین پت از بورس و تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات تتراپک خبر داد و گفت: انتظار می رود با این تدابیر قیمت لبنیات کاهشی شود. رضا باکری از قول مساعد وزارت صنعت برای تعیین سهیه تامین پت از بورس و تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات تتراپک موردنیاز کارخانه‌های لبنی خبر داد و به اقتصاد آنلاین گفت: انتظار می رود با این تدابیر قیمت لبنیات روند کاهشی به خود بگیرد،محصولات لبنی که با پت عرضه می شدند به قیمت قبل و محصولاتی که در تتراپک بسته بندی می شدند کاهش قیمت قابل توجه خواهند داشت.

آلومینیوم

طی هفته گذشته، قیمت روزانه آلومینیوم از کمتر از 2025 دلار (تن) به بیش از 2125 دلار (تن) افزایش یافت. در تاریخ 30‌ ام ماه آگوست (پنج‌شنبه 8 شهریورماه سال جاری)، قیمت روزانه و سه‌ماهه آلومینیوم به بیشترین مقدار طی دو ماه گذشته افزایش یافت. درواقع از تاریخ 24 تا 30 آگوست، فلز آلومینیوم بیشترین تغییرات طی یازده سال گذشته را داشته است. در این میان، در روز 31 ماه آگوست، شاهد افت شدید قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن (LME) بوده‌ایم. فروش نقدی آلومینیوم به 5/2111 دلار (تن) و فروش سه‌ماهه آن به 2137 دلار (تن) کاهش یافت.

فولاد  ، آلومینیوم

به‌دنبال شکایات بسیاری از صنایع خودروسازی، هواپیماسازی و … از کمبود فلزات آلومینیوم و فولاد در بازار، دونالد ترامپ قراردادی امضاء کرده که امکان دورزدن تحریم‌ها را برای شرکت‌ها فراهم کرده است. در‌صورتی‌که شرکت‌های مصرف‌کننده فولاد با کمبود روبرو شوند، می‌توانند از کره ‌جنوبی، برزیل و آرژانتین جهت تداوم تولید، فولاد وارد کنند. همچنین شرکت‌های مصرف‌کننده آلومینیوم نیز درصورت مختل‌شدن تولیدشان، می‌توانند آلومینیوم را بدون پرداخت مالیات از کشور آرژانتین وارد کنند.

واگذاری معادن دولتی

شرکت تهیه و تولید موادمعدنی امسال 9 طرح‌ معدنی را به بخش خصوصی واگذار می‌کند. مهندس وجیه‌اله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اعلام این خبر گفت: امسال علاوه بر طرح‌های فوق 6 طرح متعلق به ایمیدرو هم از طریق تهیه و تولید مواد معدنی واگذار می‌شود. وی با اعلام این‌که به لحاظ سهم ریالی در 6 طرح ایمیدرو در سال 95،معادل 5250 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت ‌گرفته که از این میزان سهم بخش‌ خصوصی 4610 میلیارد تومان بوده است، گفت: بهره‌برداری و راهبری همه 1440 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده توسط شرکت تهیه و تولید در اختیار بخش‌ خصوصی قرار گرفته است.

ورق فولادی

قیمت های جدید ورق فولادی در بازار های جهانی اعلام شد. یک تجار فولاد امروز گفت :قیمت روز کلاف گرم ٢ میلیمتر روسی حدود ۵٧٠-۵٧۵ دلار فوب دریای سیاه است البته قدری ارزانتر از کارخانجات أوکراین پیشنهاد میدهند ولی محدودیت ضخامت ٢ میلیمتر دارند کارخانه آرسلور میتال قزاقستان قیمت ۵٩٠ دلار فوب اکتایو باضافه ١۶ تا ٢٠ دلار کرایه تا بندر انزلی پیشنهاد میدهند

رانت فولاد

حدود ۵ ماه از ظهور دلار جهانگیری می گذرد.فروردین به روزهای پایانی خود نزدیک می شد که معاون اول رئیس جمهور به طور کاملا ناگهانی در صفحه تلویزیون ظاهر شد و گفت : دلار از فردا شده ۴٢٠٠ تومان و تمام! هر کسی هم این اسکناس سبز آمریکایی را در دست داشته باشد، قاچاق محسوب می شود.او البته این را هم گفت که قیمت دلار روی همین نرخ ۴٢٠٠ تومان تک نرخی می شود! چند روزی همه بازارها در حال تجزیه و تحلیل این تصمیم بودند که تورم و دلار راه خود را جدا کردند و این بار این اسکناس سبز آمریکایی به جای تابلوی صرافی ها در کوچه پس کوچه های تهران به سرکشی و جولان ادامه داد و خود را تا بالای ١٠ هزار تومان هم رساند.

حکشتی

 بر اساس شنیده ها شرکت در حال افزایش ظرفیت ناوگان خود می باشد و نیز بدنبال افزایش نرخ ارز دارایی ها شرکت رشد چشم گیری داشته است. همچنین از محل دریافت اجاره های کشتی به دلار نیز تعدیل با اهمیتی خواهد داشت.

حکشتی شرکت بدنبال افزایش سرمایه 61 درصدی از محل سود انباشته  و مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،به منظور مشارکت در افزايش سرمايه شرکتهاي تابعه و ادامه تعهدات سررسيد شده ساخت کشتي هاي جديد و تجهيز و نوسازي ناوگان می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش