به تک سهم خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : 3 برنامه مهم صنعت سیمان

با عضويت در سايت تک سهم از خدمات ويژه بهره مند شويد

3 برنامه مهم صنعت سیمان

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 19 فروردین 1398
نويسنده:
admin
نظرات :
0
تعداد بازديد:
595

3 برنامه مهم صنعت سیمان

دبیر انجمن سیمان از بررسی هزینه محصولات همه کارخانه ها یک موسسه مالی معتبر و معروف با هدف درخواست افزایش قیمت ، برنامه افزایش صادرات و مشارکت دربازسازی مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالرضا شیخان درباره برنامه های سال جاری شرکت های سیمانی که سهام برخی از این گروه در روزهای اخیر با افزایش قیمت و صف خرید روبرو شده ، به بورس پرس گفت: یکی از موارد مهم که پیگیری می شود افزایش قیمت فروش است که با توجه به رشد 30 تا 40 درصدی قیمت تمام شده هر تن محصول تولیدی ، انتظار می رود با هدف حفظ این صنعت باید عملی شود.

وی ادامه داد: در این رابطه یک موسسه مالی معتبر و شناخته شده درحال بررسی هزینه ها و قیمت تمام شده محصول همه کارخانه ها بوده که در آینده ایی نزدیک نهایی و اعلام می شود تا طبق آن درخواست افزایش قیمت به مسئولان داده شود.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که آیا درخواست مدنظر حدود 15 درصد خواهد بود یا خیر؟ توضیح داد: فعلا" نمی توان در مورد درصد مدنظر سخنی گفت و باید منتظر دریافت گزارش هزینه تمام شده و جمع بندی بود اما قطعا" از این درصد بیشتر خواهد بود.

شیخان ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های مهم سال جاری انجمن کارفرمایان صنعت سیمان افزایش صادرات به سوریه و بررسی درخواست کشورهایی چون چین ، هند و بنگلادش برای دریافت سیمان ایران و دریافت یارانه و تسهیلاتی برای کاهش هزینه حمل صادرات بوده و قرار است به زودی جلسه ایی با وزیر صنعت برگزار تا راهکارهایی مانند استفاده از خدمات شرکت کشتیرانی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه صادرات سیمان و کلینکر به عراق از طریق اقلیم کردستان و جنوب این کشور همسایه ادامه دارد در مورد تحویل رایگان سیمان در مناطق سیل زده و برنامه شرکت های سیمانی برای بازسازی ها به بورس پرس گفت: تحویل رایگان سیمان در استان هایی مانند گلستان و خوزستان ، توسط شرکت های وابسته به بنیاد مستضعفان و مانند زلزله کرمانشاه انجام می شود.

وی ادامه داد: درحالی شرکت های سیمانی مستقر در استان های لرستان ، خوزستان ، ایلام و گلستان هم تجهیزات و ماشین آلات را در اختیار ستاد بحران و مردم گذاشته اند که این صنعت آمادگی دارد در نوسازی و ساخت شهرها و شهرک های صنعتی آسیب دیده ، مشارکت کند. بنابراین از همه شرکت های سیمانی دعوت شده تا بعد از فروکش شدن سیل و آرام شدن شرایط جوی در بازسازی و سازندگی مشارکت کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش